Kiedy skończą prace na Krupniczej? Są daty trzech etapów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wyznaczony na 21 grudnia termin zakończenia prac przy przebudowie ul. Krupniczej niemal od początku wydawał się zbyt optymistyczny. Teraz podane zostały trzy nowe daty, w których oddane mają zostać gotowe fragmenty ulicy.

Na Krupniczej najpierw prowadzone były prace przy sieciach podziemnych, a około połowy września rozpoczął się etap samej przebudowy, której efektem ma być zupełnie nowy wygląd ulicy. Część efektów już widać, ponieważ na odcinku przy Teatrze Bagatela piesi chodzą już po nowo ułożonej nawierzchni, ale do zakończenia wszystkich prac jest jeszcze dość daleko.

Pierwotny termin zakończenia prac, wyznaczony na końcówkę grudnia, szybko okazał się niemożliwy do dotrzymania. Jak tłumaczyła nam w grudniu Renata Krężel z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, na przebieg prac, oprócz wcześniejszych odkryć archeologicznych czy nieprzewidzianej wcześniej konieczności wzmocnienia podłoża, miały też nieujęte w projekcie przebudowy sieci gazowej i elektroenergetycznej, wraz z przyłączami.

Trzy terminy

Z odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Maślony można się dowiedzieć, jaki jest aktualnie zakładany harmonogram oddawania poszczególnych etapów.

Pierwszy etap, od ul. Karmelickiej z wjazdem na parking przy ul. Krupniczej 4 ma być gotowy już niedługo – do 10 lutego. Miesiąc później, do 10 marca, mają zostać zakończone prace na odcinku od Krupniczej 4 do ul. Loretańskiej.

Dłużej potrwa czekanie na ostatni odcinek, od Loretańskiej do Szujskiego. Tam do wykonania jest jeszcze sporo prac i termin zakończenia przewidywany jest na 30 kwietnia. Wszystkie te terminy są jeszcze uzależnione od warunków atmosferycznych.

Zmiana przy Alejach

Do końca kwietnia mają być też przeprowadzone prace na przeciwległym końcu ulicy Krupniczej. W ramach zupełnie osobnej inwestycji powstanie nowy przejazd rowerowy przez Aleje Trzech Wieszczów, dzięki czemu rowerzyści zyskają wygodne połączenie z ul. Krupniczej do ul. Ingardena i dalej do parku Jordana czy budynków uczelni w rejonie ul. Oleandry. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto