Rowerem z Krupniczej na Ingardena. Będzie nowy przejazd przez Aleje

fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

Zarząd dróg rozpisał przetarg na wykonanie nowego przejazdu rowerowego przez Aleje Trzech Wieszczów.

Chodzi o możliwość przejazdu pomiędzy ulicami Krupniczą a ul. Ingardena. To najkrótsza i najwygodniejsza trasa pomiędzy ścisłym centrum a licznymi budynkami uczelni w rejonie ulic Ingardena i Oleandry, Biblioteką Jagiellońską, ale także parkiem Jordana i obiektami w jego pobliżu.

O ile piesi mają kilka możliwości przekroczenia Alej w tym rejonie, o tyle przejazdów brakuje zarówno przy skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego, jak i u wylotu ulicy Krupniczej. Najbliższy przejazd jest na wylocie ul. Czystej, przy czym połączenie ulic Krupniczej i Ingardena dla wielu użytkowników może być wygodniejsze, choćby ze względu na mniejsze natężenie ruchu samochodowego na ul. Ingardena i ominięcie ruchliwego skrzyżowania.

Jest przetarg

Wyznaczenie nowego przejazdu przez Aleje znalazło się na przygotowanej przez Zarząd Transportu Publicznego liście priorytetowych zadań potrzebnych do poprawy spójności sieci infrastruktury rowerowej w mieście. Został przygotowany projekt, a w środę Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpisał już przetarg na wykonanie prac.

Urzędnicy czekają na oferty do 3 listopada. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg bez problemów, to wykonawca będzie miał czas do końca kwietnia na przeprowadzenie prac.

Co się zmieni?

Przejazd będzie poprowadzony dokładnie na wprost pomiędzy ulicami Krupniczą i Ingardena, co oznacza, że rowerzyści będą też przecinać ciąg pieszy poprowadzony pomiędzy dwoma przejściami.

Nowy odcinek drogi dla rowerów będzie miał 3 m szerokości. Trzeba będzie też ułożyć od nowa fragment chodnika pomiędzy jezdniami Alej. Pojawią się nowe sygnalizatory świetlne i podpórki dla rowerzystów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Krowodrza