Kiedyś beton, teraz drzewa i plac zabaw. Jest wyróżnienie dla parku w Czyżynach [ZDJĘCIA]

Zdjęcia z września 2020 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Towarzystwo Urbanistów Polskich zdecydowało, że zrewitalizowany park w Czyżynach jest najlepiej zagospodarowaną przestrzenią publiczną w zieleni w Polsce w 2020 roku.

Budowa parku w Czyżynach przy os. Avia zakończyła się w sierpniu 2020 roku. To realizacja projektu, który w 2016 roku wygrał głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Na przeszkodzie realizacji stanęły początkowo problemy formalne, ale ostatecznie udało się przeprowadzić prace.

W miejscu, które wcześniej pełniło funkcję parkingu i placu manewrowego, pojawiły się nowe nasadzenia, plac zabaw, boiska czy inne miejsca, gdzie można odpocząć lub aktywnie spędzić czas.

Park w Czyżynach doczekał się wyróżnienia przyznawanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Towarzystwo zdecydowało, że zrewitalizowany park w Czyżynach jest najlepiej zagospodarowaną przestrzenią publiczną w zieleni w Polsce w 2020 roku.

W parku znajduje się plac zabaw, urządzenie zabawowe Wall-holla, huśtawki dla dorosłych, boisko do gry w koszykówkę, bulodrom, siłownia dla dorosłych, tor do parkour. W parku zasadzono ponad 250 wysokich drzew i 14 tysięcy innych roślin.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus