Kolejna osoba wygrała w sądzie z sanepidem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

1 lipca zeszłego roku mieszkaniec Małopolski został ukarany za naruszenie obowiązku kwarantanny. Sąd uchylił tę decyzję.

W krakowskim sądzie administracyjnym na palcach jednej ręki można policzyć sprawy związane z naruszeniem zasad kwarantanny bądź nakazem zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej w poszczególnych branżach.

Jednak jak już się pojawiają, to skarżący je wygrywają. Tak było w przypadku pielęgniarki, która miała opuścić miejsce izolacji. Według sądu sanepid nie zbadał wszystkich okoliczności sprawy i uchylił decyzję o wymierzeniu kary 2,5 tys. złotych (wcześniej było to 5 tys. złotych).

Najświeższy wyrok dotyczy podobnej sytuacji, jednak właśnie przez to, że orzeczenie jest sprzed kilku dni (26 stycznia), brakuje jakichkolwiek szczegółów.

Wiadomo, że skarżący został ukarany 1 lipca. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uchylił decyzje zarówno Wojewódzkiego Inspektora, jak i Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Organ dodatkowo musi zapłacić na rzecz skarżącego 200 zł za koszty postępowania.

Gdy tylko pojawi się uzasadnienie wyroku, od razu je opiszemy.

News will be here