Kolejny krok do realizacji inwestycji w nowohuckich Łuczanowicach

Wizualizacja ośrodka w Łuczanowicach fot. ZIM

Zarząd Inwestycji Miejskich na początku sierpnia podpisał umowę z wykonawcą młodzieżowego ośrodka w nowohuckich Łuczanowicach.


Zaprojektowanie, a następnie budowa obiektu będzie kosztować 3 574 400,00 zł brutto. Wykonawcą zadania jest firma Solstar Homes Sp. z o.o.

Budynek Młodzieżowego Ośrodka w Łuczanowicach (Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie) powstanie przy ul. Mycielskiego bezpośrednio przy istniejącym tam boisku. Realizatorem zadania jest Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Zgodnie z przygotowaną wcześniej koncepcją, będzie to parterowy pawilon sportowo-rekreacyjny, wykonany w technologii modułowej. Z ośrodka będzie mogło jednocześnie korzystać do 50 osób, a sam pawilon będzie miał ok. 200 mkw.

Przewidziano tam m.in. dwie sale: większą ok. 80 mkw., z możliwością podziału systemową ścianką mobilną i mniejszą ok. 20 mkw. gdzie mógłby się znaleźć stół do ping-ponga. Duża sala będzie wyposażona w system wystawienniczy, instalację audio-wideo, rzutnik i ekran. W pawilonie będzie też szatnia i sanitariaty, magazyn na sprzęt sportowy, zaplecze kuchenne, biuro i toaletę ogólnodostępną.

W ramach zadania realizowane będzie również zagospodarowanie terenu, w tym budowa dojść, dojazdów i miejsc postojowych dla ok. 15 samochodów osobowych i montaż stojaków dla rowerów. Powstanie niezbędna infrastruktura techniczna: sieci, przyłącza oraz instalacje zewnętrzne umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie budynku w tym instalacji OZE, która pozwoli na obniżenie bieżących kosztów utrzymania i funkcjonowania. Co ważne, pawilon będzie energooszczędny, a dodatkowo zastosowany będzie tzw. zielony dach.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie