Koncerty i spektakle w plenerze. Park Jordana centrum kulturalnych wydarzeń

Koncert w parku Jordana fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spektakle i koncerty w jednym miejscu. W sierpniu park Jordana stanie się centrum kulturalnych wydarzeń.

Wydarzenia zorganizują miejskie instytucje i podmioty odpowiedzialne za odbywające się w naszym mieście festiwale. Inicjatywa odbywa się pod szyldem Kraków Culture Summer i ma zachęcić instytucje do współpracy oraz przygotowania kulturalnych propozycji na lato. 

Letni festiwal potrwa od 6 do 29 sierpnia. W parku Jordana będą się odbywały m.in. koncerty (muzyka klasyczna, elektronika, jazz, muzyka filmowa), teatralne spektakle i inne kulturalne wydarzenia.

– Pandemia pokazała, jak ważne jest współdziałanie. Jak rośnie rola przestrzeni współdzielonych, bezpiecznych, wielofunkcyjnych. Jestem wdzięczny wszystkim partnerom programowym, dzięki którym możemy zaproponować – mieszkańcom spędzającym lato w Krakowie i wszystkim tym, których przyciągną tutaj nasze atrakcje – program bogaty, różnorodny i odkrywający nową fantastyczną przestrzeń – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Instytucje łączą siły

W tworzenie programu wydarzeń zaplanowanych na letnich scenach zaangażowały się m.in. Krakowskie Forum Kultury, Sinfonietta Cracovia, Cracovia Danza, Teatr Bagatela, Teatr Ludowy, Teatr Groteska, Piwnica pod Baranami.

Koncerty przygotują Unsound, Summer Jazz Festival, Audio Art Festival, EtnoKraków/Rozstaje, Festiwal Muzyki Filmowej czy Wianki – Święto Muzyki.

Produkcję wydarzeń, obsługę i organizację zapewniają KBF i Krakowskie Forum Kultury, a przestrzeń udostępnia Zarząd Zieleni Miejskiej.

– Zależy nam, żeby w nowej scenografii zielonego Krakowa zbudować fantastyczną atmosferę, postawić na strefę żywego doświadczania kultury w przyjaznej przestrzeni, w piknikowym nastroju i przede wszystkim bezpiecznie. Chcemy w ten sposób zachęcić krakowianki i krakowian do odkrywania nowych miejsc i pomysłów artystycznych w sierpniowej odsłonie, a tym, którzy planują weekend w naszym mieście, dać doświadczenie niezapomniane i klucz do bogactwa krakowskiej kultury. Niech kulturalne lato zapisze się na długo w pamięci krakowian – zaznacza Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta ds. kultury.

Kraków Culture Summer odbędzie się w krakowskim parku im. Henryka Jordana. Wydarzenia będą się odbywały w każdy weekend, od 6 do 29 sierpnia. W programie Kraków Culture Summer znajdą się zarówno wydarzenia biletowane, jak i bezpłatne.

comments powered by Disqus