Koniec koszmaru na Wielickiej

Budowa łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak informuje ZIKiT, w najbliższy weekend zostanie zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Powstańców Śląskich z ul. Wielicką i Powstańców Wielkopolskich. – Ruch samochodowy zostanie przywrócony na wszystkich dostępnych kierunkach – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Z uwagi na uroczystość Wszystkich Świętych i wzmożony wówczas ruch na drogach, wykonawca łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki udrożni wszystkie kierunki na skrzyżowaniu. – Wobec tego zlikwidowana zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która wymusza na kierowcach korzystanie z objazdów przez Zabłocie, al. Pokoju czy ul. Półłanki – dodaje Pyclik.

Taka sytuacja potrwa do 3 listopada, później wrócą częściowe utrudnienia. Będą już jednak o wiele mniejsze, niż dotychczas: zwężona o jeden pas będzie al. Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z ul. Wielicką, a po estakadzie Obrońców Lwowa pojazdy poruszać się będą jednym pasem ruchu.

– Ten etap prac zakończy się w połowie miesiąca. Od 16 listopada wprowadzona zostanie ostatnia faza poważnych utrudnień w ruchu przy tym skrzyżowaniu. Do świąt Bożego Narodzenia zamknięty zostanie przejazd estakadą Obrońców Lwowa – zapowiada Michał Pyclik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus