Konsultacje w sprawie Starowiślnej. Warsztaty jednak będą

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Transportu Publicznego wrócił do pomysłu zorganizowania warsztatów planowania partycypacyjnego dotyczących przebudowy ulicy Starowiślnej. Ze względu na epidemię odbędą się one jednak przez internet.

Epidemia wpływa na metody prowadzonych w mieście konsultacji. W przypadku tych dotyczących ulicy Starowiślnej Zarząd Transportu Publicznego już kilka tygodni temu zrezygnował z organizacji warsztatów planowania partycypacyjnego. Dostępnym sposobem wyrażenia swojej opinii miał pozostać przede wszystkim elektroniczny formularz konsultacyjny, dostępny do końca kwietnia, oraz przyjmowanie indywidualnych wniosków mieszkańców podczas dyżurów eksperckich.

Trzy grupy warsztatowe

Teraz jednak urzędnicy uznali, że wrócą do pomysłu organizacji warsztatów, tyle że w zmienionej formie. – Jesteśmy przygotowani na to, by przeprowadzić je online – stwierdza Marcin Wójcik z ZTP.

Chętni mają czas na zgłoszenie do wtorku 14 kwietnia do godziny 14, a służy do tego formularz dostępny na stronie ZTP. Uczestnicy warsztatów – wylosowani mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz innych zainteresowanych podmiotów – zostaną podzieleni na trzy grupy robocze. Każda z grup będzie liczyć po pięć osób spośród grup interesariuszy i odbędzie trzy wideokonferencje.

Pierwsze spotkanie planowane jest w czwartek 16 kwietnia w godz. 18:00–19:30. Następne spotkania warsztatowe odbędą się w dniach 20, 21, 23 kwietnia – godz. 17:00–19:00 oraz 24, 27, 28 kwietnia – godz. 17:00–19:00.

Trzy pomysły na Starowiślną

Już wcześniej na stronie zarządu opublikowano grafiki ilustrujące trzy główne propozycje, jak ulica Starowiślna mogłaby wyglądać po zmianach. Różnią się one m.in. tym, czy jest zaplanowana strefa do parkowania, czy samochody i tramwaje poruszają się po jednym pasie, czy ruch odbywa się jedno czy dwukierunkowo oraz tym, ile przestrzeni pozostaje dla pieszych.

– Punktem wyjścia są trzy przedstawione warianty. Będziemy rozmawiać o konkretnych rozwiązaniach. Uczestnicy będą widzieć schemat proponowanych rozwiązań i będą mogli nanosić swoje uwagi. Chodzi o to, żebyśmy wypracowali kierunek, w którym powinni pójść w przyszłości projektanci tej ulicy – tłumaczy Marcin Wójcik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto