Kontrolerzy z kursem pierwszej pomocy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wszyscy kontrolerzy miejscy zostaną przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy. Od października będą potrafili w razie zagrożenia fachowo pomóc pasażerom w nagłych wypadkach. – Kontrolerzy cieszą się, że będą dysponować taką wiedzą i umiejętnościami, które mogą pomóc uratować komuś zdrowie, a nawet życie – mówi Marcin Bonisławski z firmy Renoma.

Szkolenia odbędą się we współpracy z ZIKiT-em pod koniec września. Będą składać się z części teoretycznej i praktycznej. –  Bardzo zależy nam, aby kontroler był pomocny pasażerom, stąd angażujemy się wspólnie z firmą Renoma w akcję, która nie kojarzy się z typową pracą kontrolera – mówi Marcin Korusiewicz, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jak przekonują urzędnicy, znajomość podstaw pierwszej pomocy może się przydać. Przekonali się o tym kontrolerzy w lipcu, kiedy to ratowali mężczyznę, który zasłabł i uderzył głową o chodnik. – Nie każdy jednak jest gotowy na taką sytuację. Dlatego zależy nam, aby kontrolerzy nabrali pewności i przećwiczyli zasady pierwszej pomocy – twierdz Bonisławski.