Kradł grzejniki elektryczne z bloku, w którym mieszkał

fot. Krzysztof Kalinowski

Krakowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który ukradł grzejniki elektryczne znajdujące się na klatce schodowej bloku. Skradzione łupy sprzedał w kilku lombardach na terenie miasta. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

7 października funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Krakowie zatrzymali w miejscu zamieszkania sprawcę kradzieży ośmiu grzejników elektrycznych. Urządzenia grzewcze podłączone były na klatce schodowej budynku mieszkalnego na Prądniku Czerwonym.

– W tym samym budynku zamieszkiwał sprawca. Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji III w Krakowie gdzie policjanci przeprowadzili dalsze czynności. 37- latek przyznał się do winy oraz tłumaczył, że pilnie potrzebował środków finansowych, dlatego cały skradziony sprzęt spieniężył w lombardach – relacjonuje mł.insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Wartość skradzionych grzejników została wyceniona na 2800 zł. Złodziej usłyszał zarzut kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjantom udało się odzyskać prawie wszystkie urządzenia grzewcze.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus