„Kraków wam dziękuje”. Pracownicy MPK nagrodzeni

Nagrodzeni pracownicy MPK fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pracownicy MPK zostali nagrodzeni m.in. za prowadzenie resuscytacji czy udzielenie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Wiceprezydent Krakowa podziękował za zachowanie motorniczych oraz kierowców.

– Chciałem podziękować za to ponadnormatywne, ale równocześnie zwyczajne zachowanie – mówił w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider. Władze przewoźnika podczas uroczystego spotkania podziękowały swoim 18 kierowcom, 8 motorniczym oraz inspektorowi ruchu za podstawę w pracy.

Wiceprezydent podkreślił, że wszystkie rzeczy, za które są dziś nagradzani pracownicy MPK, to przejaw normalnego zachowania. Dodał jednak, że w czasach znieczulicy oraz populizmu dobre wzorce powinny być prezentowane. – Jesteśmy dumni z państwa zachowania i tego, co zrobiliście. Kraków wam za to dziękuje – mówił do zebranych Bogusław Kośmider.

Wyróżnienia zostały przyznane za zachowania pracowników, które wydarzyły się w okresie ostatniego pół roku (od listopada 2018 roku do maja). – Swoją pracą i postawą pokazaliście, że nasi pasażerowie, mieszkańcy i turyści mogą zawsze na was liczyć – powiedział Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes MPK.

Przypomniał, że to kierujący pojazdami miejskiego przewoźnika bardzo często reagują na powiadomienia ze służb na temat zaginięcia danych osób. – Mieliśmy przypadki, że po dwóch minutach potraficie odpowiedzieć, że widzieliście daną osobę. Świadczy to o tym, jak profesjonalnie podchodzicie do swoich obowiązków. Nie jest to łatwe, przy takim ruchu i liczbie pasażerów – dodał Dyrkacz.

Wiceprezes MPK zdradził, że to dzięki pomocy kierowców czy motorniczych udało się uratować życie wielu osób. – Widzimy na filmikach osoby, które są poszkodowane, to inne osoby wyciągają telefony komórkowe i nagrywają to, co się dzieje, a nie udzielają pomocy. Nie dzwonią na pogotowie czy na policję, tylko szukają sensacji. A państwo, swoim zachowaniem, pokazaliście po raz kolejny, że mamy wśród naszych pracowników osoby, które potrafią zareagować – mówił.

Osoby nagrodzone:
- ratowanie życia i prowadzenie resuscytacji (Daniel Trzaska, Kamil Rodzoś, Przemysław Bruzda, Jacek Strózik, Paweł Szetner)
- pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach, m.in. po potrąceniu osób pieszych przez samochody (Jarosław Stolarski, Sławomir Szeląg, Aneta Kańska, Maciej Kukułowicz, Paweł Kania, Paweł Walczyk, Sebastian Kopisz)
- pomoc osobom, którzy mieli atak padaczki (Rafał Piotrowski, Robert Tekieli)
- pomoc rodzinie i policji w odnalezieniu zaginionych osób starszych oraz dzieci (Ireneusz Antoniak, Piotr Cichecki, Mirosław Żak, Maciej Swoboda, Urszula Mróz, Grzegorz Madej, Justyna Haber, Krzysztof Duda, Paweł Daniec)
- pomoc w zatrzymaniu złodziei, którzy próbowali w pojeździe okraść pasażerów, w tym turystę (Jacek Szostak, Paweł Daniec)
- pomoc w gaszeniu płonących samochodów (Leszek Żelazny, Marek Zając)
- uniemożliwienie prowadzenia samochodu nietrzeźwemu kierowcy (Piotr Łącz)

comments powered by Disqus