Krakowscy muzycy grają z WOŚP. W sobotę koncert u adwentystów

Finał WOŚP w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz trzydziesty pierwszy. Atrakcji nie zabraknie również w Krakowie. Dzień przed wielkim finałem odbędzie się koncert zespołu „Unisono”, a muzyka gospel wypełni kościół adwentystów.

– „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” – tak brzmi hasło 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który dotyczył będzie pierwszy raz wszystkich nas – i małych, i dużych. 29 stycznia będziemy grali głośno i radośnie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. A wszystko po to, żeby rozprawić się z sepsą – wyjaśnia Jurek Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W rytmie gospel

Dzień przed wielkim finałem, 28 stycznia o godz. 18:00, w krakowskim kościele adwentystów przy ul. Lubelskiej 25 odbędzie się koncert zespołu „Unisono”. Ponad 20-osobowa grupa muzyków, założona w 2018 roku, zaprezentuje współczesną muzykę chrześcijańską w stylu gospel i pop. Skąd nazwa zespołu?

– Choć muzycznie śpiewamy wieloma głosami, a grupę stanowią osoby z różnych denominacji religijnych, to posiadając wspólny cel i zachowując jedność tak naprawdę śpiewamy jednym głosem. Stanowimy dobry przykład – bo działający – wspólnoty i przyjaźni ponad wszelkimi podziałami – wyjaśniają krakowscy muzycy tworzący grupę „Unisono”.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Tomasz Karauda, który niedawno gościł na koncercie medyków w Teatrze Groteska. W trakcie występu zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy do puszek WOŚP oraz licytacja. Wśród propozycji m.in. wspólne morsowanie z pastorem lokalnego zboru (parafii), metamorfozy ze stylistką i fryzjerką czy nagranie własnego singla w profesjonalnym studiu nagrań. Po koncercie organizatorzy zapraszają na poczęstunek.

Kraków gra z WOŚP

W niedzielę, 29 stycznia, do wspólnego grania dołączy całe miasto. 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapowiada się interesująco. Fani motoryzacji będą mogli wziąć udział w MotoOrkiestrze, a miłośnicy sportu w „Biegu Wielkich Serc”. Na Rynek Podgórski zawita zaś ekipa ZŁOMBOL, która zaprezentuje stare samochody.

W wielu miejscach zabrzmi muzyka, a Kraków znów wypełni się mnóstwem hojnych serc i pozytywnej energii. Nie zabraknie też kolorowych wolontariuszy z Adamem Mickiewiczem i Smokiem Wawelskim na czele.

Po raz pierwszy w Krakowie odbędzie się chartoterapia, czyli spotkanie z chartami. Na spacer wyruszą również miłośnicy bassetów razem ze swoimi pupilami. W dodatku na Rynku Głównym zjawi się grupa około 40 golden retrieverów.

Na zakończenie 31. finału WOŚP w Krakowie zaplanowany jest pokaz teatru ognia w wykonaniu grupy Spontan Fire. „III Ogniste Show” rozpocznie się o godz. 19:30 przed Nowohuckim Centrum Kultury. To tylko kilka z atrakcji przygotowanych na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie krakowskiego sztabu WOŚP: www.wosp.krakow.pl.