Krakowska kampania wyborcza, 15 marca [RELACJA NA ŻYWO]

fot. Krzysztof Kalinowski
Zapraszamy do śledzenia kampanii wyborczej na żywo.
Głosowanie odbędzie się 7 kwietnia 2024 r. między godziną 7:00 a 21:00. Do otwarcia lokali wyborczych pozostały 22 dni.
14:52

W sobotę w Forum Przestrzenie o godzinie 10 konwencję organizuje Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Mazura. Podczas spotkania kandydat na prezydenta Krakowa, Stanisław Mazur, wraz z kandydatami do Rady Miasta, przedstawi główne założenia programu komitetu.

14:48

W piątek (dziś) o godz. 18 w Gdowie odbędzie się regionalna konwencja samorządowa KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe z udziałem prezesa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

14:42

Łukasz Gibała, kandydat na prezydenta Krakowa, w sobotę organizuje konwencję wyborczą Komitetu Kraków dla Mieszkańców pod przewodnim tytułem: „Zmiana, którą poczujesz!”.

08:57

PKW zaapelowała do kandydatów, którzy piastuje stanowiska publiczne.  – W związku z licznymi informacjami o zaangażowaniu osób piastujących funkcje publiczne w agitację wyborczą Państwowa Komisja Wyborcza przypomina po raz kolejny, że działania takie muszą być zgodne z zasadami prowadzenia i finansowania kampanii wyborczej, określonymi przepisami ustawy – czytamy na stronie PKW.

– Osoby piastujące funkcje publiczne, w tym przedstawiciele administracji samorządowej i rządowej, angażujące się w agitację na rzecz komitetów wyborczych obowiązane są jednak ściśle oddzielać taką działalność od wykonywania obowiązków związanych z pełnioną funkcją. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie w jakikolwiek sposób środków publicznych do prowadzenia kampanii wyborczej, np. wykonywanie przez pracowników urzędów administracji samorządowej i rządowej w czasie pracy czynności związanych z prowadzeniem agitacji wyborczej, wykorzystywanie pojazdów i urządzeń służbowych w kampanii wyborczej, prowadzenie agitacji wyborczej na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych administrowanych przez urzędy – podkreśla PKW.