Krakowski Festiwal Filmowy wraca do kin

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rusza przegląd najlepszych polskich filmów dokumentalnych w krakowskich i małopolskich kinach studyjnych. Seanse będą odbywać się od sierpnia do grudnia 2022 roku.

– Wybraliśmy kilka bardzo różnorodnych tytułów z tegorocznego programu. Wśród nich laureaci festiwalowych nagród, ale także filmy wyjątkowo ciepło przyjęte przez publiczność. W niektórych seansach wezmą udział twórcy i bohaterowie filmów, a na swoje ekrany wpuszczą nas nasze ulubione krakowskie i małopolskie kina – tłumaczy Barbara Orlicz-Szczypuła, prezeska Krakowskiej Fundacji Filmowej.

Na ekrany 10 kin studyjnych trafi 5 najciekawszych polskich filmów dokumentalnych. Każdego miesiąca widzowie będą mogli obejrzeć jeden spośród wybranych tytułów:

  • „Zasada” reż. Michał Bolland (26 sierpnia - 4 września)
  • „30 lat wymówek” reż. Armand Urbaniak (23 września - 2 października)
  • „Syndrom Hamleta” reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski (14-23 października)
  • „Głos” reż. Dominika Montean-Pańków (10-20 listopada)
  • „Bóg i Wojownicy Lunaparków” (9-18 grudnia)

W Krakowie filmy będzie można obejrzeć we wszystkich kinach studyjnych: Kino Pod Baranami, Agrafka, Kika, Paradox, Kijów, Mikro i Sfinks. W Małopolsce - w kinie Tatry w Nowym Targu, w kinie Marzenie w Tarnowie oraz w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Na seanse filmowe obowiązuje specjalna cena biletów: 10 zł. Bilety dostępne w wirtualnych i stacjonarnych kasach kin. Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa i województwa małopolskiego.