Łagiewniki. 31-latek ukradł datki z kościelnej skarbony

31-latek odpowie za kradzież z włamaniem do kościelnej skarbony fot. Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie

W październiku ubiegłego roku mężczyzna ukradł z kościelnej skarbony 2 tysiące złotych. Niedawno znów próbował wykraść zgromadzone datki, lecz tym razem został zatrzymany przez policjantów.

19 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z kościołów w Łagiewnikach doszło do próby włamania do kościelnej skarbony. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zgłaszający wskazał im znajdującego się na terenie kościoła podejrzanego mężczyznę. Był nim 31-letni mieszkaniec Bielska-Białej.

– Mundurowi ustalili, że do podobnego zdarzenia w tym kościele doszło trzy miesiące wcześniej. Wtedy jednak sprawcy udało się włamać do skarbony, z której zniknęło 2 tysiące złotych. 31-latek przyznał się, że to on za pomocą śrubokręta wyłamał wówczas zamek w skarbonie i ukradł pieniądze – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie śrubokręt. 31-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji. Za kradzież z włamaniem do kościelnej skarbony grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki