Lokator. Kultowe miejsce na księgarskiej mapie Krakowa [ZDJĘCIA, VIDEO]

Księgarnia Lokator fot. Kamila Zarembska/ mat.prasowe KBF

Księgarnia Lokator. Bez tego miejsca trudno wyobrazić sobie literacki Kraków.

„Papierowej książki nic nie zastąpi. A przynajmniej się na to nie zanosi". To właśnie słowa włoskiego pisarza Roberto Calassa znajdziemy na facebookowej stronie Lokatora w zakładce „informacje”. Lokator działa już w Krakowie od lat i nadal przyciąga czytelników spragnionych dobrej, wyjątkowej literatury.

Sprawdzone tytuły

Na mapie księgarskiej to miejsce kultowe. Niegdyś znany z koncertów pub i księgarnia na Krakowskiej, od kilku lat księgarnio-kawiarnia, bez której trudno wyobrazić sobie literacki Kraków. Obecnie księgarnia ma swoją siedzibę przy ul. Mostowej 1.

–  Mamy szeroki wybór wydawnictw autorskich, niekoniecznie popularnych, które można znaleźć w ogólnodostępnych sklepach. Od zawsze chodziło nam o to, by były to staranie i dobrze dobrane książki. Aby ludzie, którzy do nas przychodzą, nie musieli przebijać się przez tysiące tytułów, ale żeby sięgali po książki sprawdzone i przez nas polecane – zaznacza Piotr „Pio” Kaliński, właściciel księgarni.

Czytelnicy znajdą tu starannie wyselekcjonowaną klasyczną i współczesną literaturę fiction i non-fiction, jak i pełen różnych propozycji dział skierowany dla dzieci.

Lokator to również niszowe, specjalizujące się w wydawaniu portugalskich, francuskich modernistów, współczesnych szwedzkich pisarzy i współczesnych polskich poetów wydawnictwo, a także galeria i pracownia graficzna Piotra „Pio" Kalińskiego.

Lokator gościł licznych pisarzy i pisarki, w tym noblistkę Swietłanę Aleksijewicz. Księgarnia stale współpracuje z Festiwalem Conrada.

Księgarnie są otwarte

Pomimo wprowadzenia nowych obostrzeń, księgarnie i antykwariaty pozostają otwarte.

Księgarnia Lokator jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 10.00-18.00. Książki można zamawiać również w sklepie internetowym.

Warto odwiedzać i wspierać również inne krakowskie księgarnie. Celem drugiej edycji projektu „Księgarnie Odporne” Krakowa Miasta Literatury UNESCO jest wsparcie księgarń w czasie lockdownu. Pełna lista dostepna TUTAJ.

comments powered by Disqus