Manchester zablokował wcześniejszą publikację wyników wyborów prezydenckich

Głosowanie Pary Prezydenckiej w Krakowie fot. KPRM

Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski spotkają się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki niedzielnego głosowania.

Andrzej Duda otrzymał prawie 8,5 miliona głosów (43,5 procent), Rafał Trzaskowski prawie 6 milionów (30,46 procent). I to oni zmierzą się w drugiej turze 12 lipca.

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia (13,87 procent), na czwartym – Krzysztof Bosak (6,78 procent), na piątym – Władysław Kosiniak-Kamysz (2,36 procent), na szóstym – Robert Biedroń (2,22 procent).

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak podczas porannej konferencji prasowej powiedział, że „obwieszczenie mogło ukazać się już dziesięć godzin wcześniej”. – Czekaliśmy na dwa protokoły obwodowych komisji wyborczych w Manchesterze – podkreślił.

Magdalena Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego: – Musieliśmy czekać na protokoły z komisji, porównywalnych wielkością, z innymi zagranicznymi komisjami, które uporały się z pracą wcześniej. Cała Polska zdążyła, obwody za granicą zdążyły, a te dwa jakoś się ociągały. To jest co najmniej dziwne, że aż tyle godzin trwały prace.

comments powered by Disqus