Marsz Solidarności z Ukrainą przejdzie przez Kraków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W niedzielę o godzinie 17 na Rynku Głównym rozpocznie się Marsz Solidarności z narodem ukraińskim.

– Dwa miesiące po wybuchu wojny, ulicami Krakowa przejdzie Marsz Solidarności. Poniesiemy długą flagę Ukrainy, fragment tej, którą łodzianie uszyli na początku wojny, a dziś w kawałkach trafiła w różne części Polski i Ukrainy. Podczas marszu głos zabiorą przedstawiciele krakowskich organizacji pomocowych skupionych w Koalicji Otwarty Kraków – mówi Ewelina Pytel z Koalicji Otwarty Kraków.

Organizatorzy podkreślają, że tego typu wydarzenia przypominają o tym, abyśmy nie przyzwyczaili się do takiej sytuacji, jaka ma miejsce w Ukrainie.

– Abyśmy my, których domy są całe, mieli siłę walczyć choćby z wrogimi nastrojami i celowo rozsiewaną dezinformacją, która buduje na egoizmie. Abyśmy nie zapominali o potrzebie stałej, niemedialnej pomocy. Idziemy razem we wspólnym marszu – Polacy i Ukraińcy – mieszkańcy i mieszkanki Krakowa, razem przeciwko przemocy i zbrodniczej wojnie wywołanej przez Rosję – napisali.

Marsz rozpoczyna się o godzinie 17 na Rynku Głównym u wlotu na ul. Floriańską, a kończy przy Konsulacie Generalnym Ukrainy w Krakowie.