MediaTory wręczone. Studenci dziennikarstwa wybrali laureatów

fot. Jarosław Matoga

Studenci dziennikarstwa z 23 polskich uczelni wybrali najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Justyna Kopińska, Dawid Serafin, Katarzyna Borowiecka czy Rafał Gębura. W kategorii AuTORytet studenci wyróżnili Małgorzatę Szejnert - reportażystkę i dziennikarkę.

W Auditorium Maximum UJ już po raz dwunasty spotkali się dziennikarze oraz osoby związane z mediami z całej Polski. Studenci dziennikarstwa z 23 uczelni wyższych zadecydowali, kto zasłużył na statuetki w 12. edycji Plebiscytu MediaTory.

W tym roku uprawnionych do głosowania było ponad 10 tysięcy osób. Głosowanie odbyło się poprzez ankiety tradycyjne oraz specjalnie przygotowaną platformę online.

– Przedstawiciele nowego pokolenia polskiego dziennikarstwa nagrodzili dziennikarzy, którzy są dla nich wzorem do naśladowania. To głos młodych, wierzących w ideały studentów sprawia, że Plebiscyt MediaTory niezmiennie od dwunastu lat, jest ceniony w świecie mediów – mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Laureaci 12. edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie:
AuTORytet: Małgorzata Szejnert,
NawigaTOR: Katarzyna Borowiecka [Polskie Radio Trójka],
TORpeda: Dawid Serafin [Onet]
AkumulaTOR: Movie się [Filmweb]
DetonaTOR: Grzegorz Głuszak [Uwaga! TVN, Superwizjer TVN]
ObserwaTOR: Ewa Winnicka [“Był sobie chłopczyk”]
ProwokaTOR: Adriana Rozwadowska [Gazeta Wyborcza]
InicjaTOR: Rafał Gębura [“7 metrów pod ziemią”]
ReformaTOR: Justyna Kopińska [Duży Format, Gazeta Wyborcza]