Miasto: System ostrzegania o powodzi już działa

fot. Krzysztof Kalinowski
System ostrzegania o zagrożeniu powodziowym w Bieżanowie pomyślnie przeszedł etap testów. Baza telefonów do powiadamiania została już utworzona, a mieszkańcy otrzymali z Centrum Zarządzania Kryzysowego komunikat testowy o zarejestrowaniu numeru w bazie – poinformował w środę Urząd Miasta Krakowa.

Osoby, które chcą otrzymać powiadomienia w sytuacji wystapienia zwiększonych odpływów ze zbiornika „Bieżanów” na Serafie, mogą przesłać numer swojego telefonu do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK pod adres mailowy: oc.umk@um.krakow.pl.

Mieszkańcy będą ostrzegani, gdy poziom wody w zbiorniku w Bieżanowie osiągnie stan alarmowy. Z analiz wynika, że od momentu pojawienia się stanu alarmowego, całkowite napełnienie zbiornika może nastąpić w czasie około 1,5 godziny, a w konsekwencji także gwałtowny wzrost poziomu rzeki Serafy.

Miasto zapowiada także uruchomienie syreny alarmowej zainstalowanej na budynku remizy OSP Bieżanów, przez którą zostanie przekazany komunikat głosowy o zagrożeniu. O sytuacji powodziowej mają także informować patrole Straży Miejskiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus