Młodzi mężczyźni zatrzymani za posiadanie narkotyków. Są powiązani z pseudokibicami

Nielegalne substancje, znalezione przez policję fot. Policja
Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn za posiadanie narkotyków. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że są powiązani z kibolami Cracovii.
Kryminalni udali się w rejon Woli Justowskiej, gdzie na posesji miały znajdować się nielegalne substancje. Zapukali do drzwi domu, które otworzył zdziwiony ich widokiem 22-latek. Okazało się, że chłopak był poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy więzienia. Miał przy sobie mefedron.

W trakcie przeszukania budynku kryminalni zabezpieczyli w sumie ponad 470 gramów tego narkotyku, ponad 50 gramów ekstasy oraz niewielką ilość marihuany. Ich właścicielem okazał się 20-letni mężczyzna, który w czasie policyjnej akcji również przebywał w domu. Oprócz narkotyków zabezpieczono też ponad 14 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Obaj mężczyźni są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o kiboli Cracovii. Młodszy z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast starszy odpowie za posiadanie narkotyków w znacznych ilościach, za co grozi nawet 10 lat odsiadki. Ponieważ 22-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia, został przewieziony do aresztu śledczego. Wobec drugiego z mężczyzn prokuratura zastosowała policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec