Mróz i opady śniegu. Meteorolodzy ostrzegają

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Meteorolodzy ostrzegają przed mrozem i opadami śniegu. Minionej nocy 189 jednostek Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania pracowało na ulicach Krakowa.

W sobotę termometry w Krakowie wskażą maksymalnie -8 st. C. Temperatura odczuwalna będzie o stopień niższa.

Na noc z soboty na niedzielę meteorolodzy przewidują przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna w naszym mieście wyniesie -4 st. C, a odczuwalna będzie nawet o dwa stopnie niższa.

IMGW informuje, że intensywne opady śniegu wystąpią na Podhalu i powiatach górskich obejmujących południe województwa śląskiego i małopolskiego. Meteorolodzy ostrzegają, że w ciągu doby od godz. 6 rano w sobotę do godz. 6 rano w niedzielę, w niektórych miejscach pokrywa śnieżna może się zwiększyć o 20 cm.

Akcja „Zima” w Krakowie

Mieszkańcy Krakowa mogą przysyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników bezpośrednio do dyspozytorni akcji „Zima” mailowo (interwencje24h@mpo.krakow.pl) i telefonicznie (12 646 23 61).

Do zimowego utrzymania dróg i chodników miejskie służby przeznaczyły 252 jednostki, w tym: 67 solarek, 39 jednostek do utrzymania chodników, 37 zespołów do utrzymania obiektów inżynierskich, dziewięć zespołów do wywozu śniegu, 58 jednostek do utrzymania ulic, 36 zespołów do utrzymania terenów wewnątrzosiedlowych i sześć zespołów do utrzymania miejsc postojowych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach zgromadzono 12700 ton soli, 4700 ton piasku, 745 ton chlorku wapnia.

Aktualności

Pokaż więcej