Muzyczne wakacje w Krakowie. Rusza Kazimierz Summer Festival

Kazimierz Summer Festival fot. Mat. prasowe Galerii Kazimierz

Koncerty, imprezy, pokazy teatralne i warsztaty artystyczne pod gołym niebem. To wszystko czekać będzie na krakowian i turystów w ramach Kazimierz Summer Festival, który rozpocznie się już 1 lipca.

– Kazimierz Summer Festival to pomysł na wyjątkowo udane lato w mieście. Oprócz koncertów i setów DJ-skich przygotowaliśmy również liczne atrakcje dla najmłodszych m.in. sztuki teatralne, Festiwal Baniek Mydlanych czy warsztaty Street Art. Wszystkich, którzy poszukują aktywnych, ciekawych i wypełnionych emocjami wakacji, zapraszamy w każdy letni weekend na plac zewnętrzny przy Galerii Kazimierz – mówi Beata Jankowska, dyrektor Galerii Kazimierz.

Muzyczny program Kazimierz Summer Festival

Festiwal rozpocznie się 1 lipca o godz. 19:00. Niezapomniane otwarcie zapewni pokaz laserów do autorskiego setu DJ-a Carsky’ego – artysty, który w swojej twórczości inspiruje się bitami lat 90., klasycznymi instrumentami i wokalami soulowymi.

Impreza inauguracyjna to jednak dopiero początek muzycznych atrakcji. Podczas tegorocznej edycji festiwalu na scenie przy Galerii Kazimierz zaprezentują się m.in. Beauty Plate, Dżaman, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Muzyka Końca Lata, Que Passa, Klinton oraz Justyna Biedrawa. Koncerty będą odbywać się w soboty o godz. 16:00.

Po raz drugi częścią festiwalu będzie Otwarta Scena Galerii Kazimierz – konkurs dla debiutujących artystów i zespołów. Od 2 lipca do 20 sierpnia w każdą niedzielę młodzi wykonawcy wezmą udział w eliminacjach, prezentując się na żywo przed szeroką publicznością. Wybrani przez jurorów zwycięzcy zmierzą się ponownie podczas finału, który odbędzie się 2 września o godz. 16:00.

Atrakcje dla najmłodszych

Kazimierz Summer Festival to także szansa na zapewnienie wyjątkowych wakacji najmłodszym. W lipcu i sierpniu odbędzie się pięć spektakli teatralnych z udziałem aktorów z Teatru Hurra („Inna Bajka”, „Akademia Pana Piórko”), Teatru Szczęście („Ale Cyrki”), Teatru Kultureska („Przebój Lata czyli Skrzydlaty Odlot”) oraz Teatru Otwartego („Misie”). Dzieci będą mogły ponadto wziąć udział w warsztatach Street Art (29 lipca od godz. 10:00) oraz Festiwalu Baniek Mydlanych (12 sierpnia od godz. 13:00). Na placu przy Galerii Kazimierz odbędzie się również Festiwal Kolorów, podczas którego swój autorski set zaprezentuje DJ Random. Wydarzenie jest zaplanowane na 19 sierpnia.

Ostatni wakacyjny weekend (25-27 sierpnia) będzie gratką dla wszystkich miłośników food trucków. Street Food Festival to doskonała okazja do spróbowania dań kuchni ulicznej z różnych stron świata.

Kazimierz Summer Festival to dwa miesiące wypełnione kulturą, muzyką i rozrywką dla każdego. Cykl bezpłatnych atrakcji rozpocznie się 1 lipca i potrwa aż do 2 września. Szczegółowy harmonogram wydarzeń jest dostępny w social mediach i na stronie Galerii Kazimierz.