Na Kocmyrzowskiej początek prac, na Darwina wracają autobusy

Budowa węzła Grębałów fot. GDDKiA

Od środy linie 110 i 160 wrócą na swoje stałe trasy przez ul. Darwina. Równocześnie rozpoczynają się prace przygotowawcze przed przebudową ul. Kocmyrzowskiej.

Od środy 20 września linie 110 i 160 znów będą obsługiwać przystanki „Cmentarz Grębałów”, „Cmentarz Grębałów Południe” oraz „Darwina”. Zarząd Transportu Publicznego informuje natomiast, że nie ulegną zmianie trasy linii nr 142 i 442.

Ulica Karola Darwina była zamknięta na odcinku około 250 m od skrzyżowania z ul. Kocmyrzowską. Od połowy lipca trwały tam prace przy przebudowie sieci ciepłowniczej oraz budowie odwodnienia. Zmiany były związane z budową drogi ekspresowej S7 Widoma-Kraków.

Rusza przebudowa ul. Kocmyrzowskiej

W tym tygodniu w tym samym rejonie miasta startuje przebudowa ul. Kocmyrzowskiej. – W ramach pierwszych prac, planowane są roboty przygotowawcze terenu, w tym prace geodezyjne i wycinki drzew kolidujących z inwestycją. Spowoduje to niewielkie utrudnienia w ruchu, polegające głównie na ograniczeniu prędkości na rozbudowywanym odcinku ul. Kocmyrzowskiej do 40 km/h – czytamy w komunikacie miasta.

Do uroczystości Wszystkich Świętych, kiedy wiele osób będzie potrzebowało dojechać w rejon cmentarza Grębałów, żadne większe zmiany w ruchu nie mają być wprowadzane. Z czasem jednak utrudnień nie będzie się dało uniknąć. Zgodnie z aktualnym harmonogramem realizacja zadania powinna zakończyć się w przeciągu 17 miesięcy od daty rozpoczęcia, nie wliczając w to okresów zimowych. Więcej na temat rozpoczęcia prac na ul. Kocmyrzowskiej pisaliśmy tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie