Na krakowskich Błoniach pojawi się napis „UA w UE”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sobotę wieczorem mieszkańcy Krakowa ułożą na Błoniach solidarnościowy napis „UA w UE”. Towarzyszyć im będą uchodźcy z Ukrainy. Celem akcji jest poparcie członkostwa naszych wschodnich sąsiadów w Unii Europejskiej.

Miasteczko Europejskie

7 maja w Parku Jordana pojawi się Miasteczko Europejskie. Celem wydarzenia jest upamiętnienie 18. rocznicy przystąpienia Polski do Wspólnoty. Od godz. 8:30 do 18:00 na mieszkańców Krakowa i turystów będzie czekać mnóstwo atrakcji: konkursy i gry z nagrodami, warsztaty plastyczne czy trening z medalistką olimpiady. 

Organizatorzy przygotowali także serię debat związanych z przyszłością Polski w Unii Europejskiej. Ponadto nie zapomnieli o aktualnej sytuacji na świecie. O godz. 11:00 zabrzmią po kolei: „Oda do Radości”, hymn Polski oraz hymn Ukrainy.

Solidarnościowy napis „UA w UE”

Natomiast zaraz po zamknięciu Miasteczka Europejskiego, krakowianie wspólnie z Ukraińcami ułożą na Błoniach napis UA w UE. To znak poparcia członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej.

– Jesteśmy wielką europejską rodziną i nasi bracia ze Wschodu chcą być w strukturach europejskich ­– informują organizatorzy akcji, Komitet Obrony Demokracji i Stowarzyszenie Akcja Europa.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w happeningu, proszeni są o założenie żółtych lub niebieskich ubrań. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00 na Błoniach na wysokości Parku Jordana.

comments powered by Disqus