Na Wawelu zagości mobilny punkt krwiodawstwa

Wawel fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po raz drugi na wzgórzu wawelskim pojawi się mobilny punkt krwiodawstwa.

Mobilny punkt krwiodawstwa zagości na Wawelu 10 listopada w godzinach od 8:30 do 16.30. Akcja odbywa się w ramach Tygodnia Patriotycznego.

–  11 listopada, każdego roku pamiętamy o tych, którzy walczyli o naszą niepodległość. Doświadczenie z ubiegłego roku, kiedy organizowaliśmy Tydzień Patriotyczny, pokazało nam, że refleksja na temat wspólnoty narodu polskiego jest tym żywsza, im bardziej dotyka teraźniejszości. Stąd w naszych obchodach odzyskania niepodległości pragniemy zwrócić uwagę nie tylko na wątki historyczne ujęte we współczesnej formie, ale także na promowanie współczesnych postaw patriotycznych polegający na realnym wsparciu osób, które potrzebują pomocy. Dlatego gorąco zachęcam do oddania krwi na wzgórzu 10 listopada – mówi Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Każdy, kto odda krew na wzgórzu wawelskim oraz w Krakowskim Centrum Krwiodawstwa od 8 do 14 listopada, otrzyma pamiątkowe upominki.

– Oddanie krwi to bardzo piękny gest okazania bezinteresownej pomocy osobie, której nie znamy, która jest poważnie chora i z nadzieją oczekuje, że znajdzie się ktoś zdolny do podzielenia się bezcennym lekiem jakim jest krew, lekiem, którego pomimo ogromnego postępu jaki dzieje się wokół nas nie można niczym zastąpić. Oddanie krwi to wyraz odpowiedzialności i poczucia wspólnoty narodowej. To także, dla wielu z nas, akt wielkiej odwagi, przełamania swoich obaw i strachu. Każdy czas ma swoich bohaterów. Oddając krew można stać się bohaterem i przykładem godnym naśladowania. Gorąco zapraszamy do okazania ofiarności wobec pacjentów oczekujących na krew w tym wyjątkowym miejscu jakim jest Zamek Królewski na Wawelu i wyjątkowym czasie wspominania Tych, którzy krew przelali za naszą wolność – zaznacza Beata Mazurek, dyrektorka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto