Narodowy Spis Powszechny. Do tej pory zrobiło to blisko 44% krakowian

Od kwietnia trwa spis powszechny. Jest on obowiązkowy. Spisać się można na kilka sposobów: przez Internet, rozmawiając z rachmistrzem przez telefon lub osobiście albo w Urzędzie Miasta Krakowa.

Te ostatnie uruchomiło miasto. 17 lipca (sobota) wszyscy chętni mogą przyjść do Urzędu Miasta Krakowa przy al. Powstania Warszawskiego 10. Natomiast tydzień później (24 lipca) taki punkt będzie otwarty w UMK na os. Zgody 2. Stanowiska będą czynne od 8 do 15.

Nie ma konieczności wcześniejszego umówienia wizyty. Z uwagi na obowiązujące wymogi sanitarne, klient przebywający w budynku Urzędu Miasta Krakowa obowiązany jest zasłaniać usta i nos, a przed wejściem poddać się automatycznemu pomiarowi temperatury.

Obowiązuje także limit osób przebywających na sali obsługi klientów– jedna osoba na jedno stanowisko obsługi. W przypadku dużego zainteresowania i braku możliwości skorzystania ze stanowiska spisowego w wyznaczonych godzinach, będzie możliwość pozostawienia danych kontaktowych i umówienia się na termin wizyty w dni robocze lub spisania przez telefon przez rachmistrza spisowego.

Samospis

Każdego dnia roboczego stanowiska do samospisu uruchomione zostały w trzech lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa, tj. przy al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a oraz na os. Zgody 2. Do skorzystania ze stanowiska konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty telefonicznie pod nr 12 616 93 20.

Magistrat zachęca także do skorzystania z bezpiecznej i szybkiej formy realizacji obowiązku spisowego poprzez formularz dostępny na stronie internetowej spis.gov.pl (nie jest wymagany profil zaufany) lub telefonicznie na infolinii spisowej pod nr telefonu 22 279 99 99.

Oficjalnie w Krakowie spisać powinno się 779 966 osób. Do tej pory zrobiło to 354 237 ludzi (stan na 9 lipca), co oznacza, że na wszystkie pytania zadane w spisie odpowiedziało 44,26%. Stawia to Kraków na trzecim miejscu pod względem odsetka spisanych osób.

comments powered by Disqus