Nastąpi przełom w sprawie remontu stadionu Wisły?

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
22 listopada w południe okaże się, czy firmy, z którymi ZIS negocjował warunki modernizacji stadionu przy ulicy Reymonta, złożą oficjalne oferty. Miasto ma do wydania 89 mln zł, z czego 80 pochodzi z dotacji przyznanej w związku z organizacją igrzysk.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie od kilku miesięcy nie może wyłonić wykonawcy modernizacji stadionu Wisły. Każde z trzech wcześniejszych ogłoszeń kończyło się unieważnieniem postępowania z powodu braku chętnych lub ofert znacząco przekraczających zakładany budżet. Była to bariera nie do przeskoczenia, choć urzędnicy znacząco znacząco ograniczyli zakres prac w porównaniu z pierwotnymi planami.

Najważniejszy jest remont elewacji i wymiana instalacji, dzięki którym 33-tysięczny obiekt będzie tańszy w użytkowaniu. – W ostatnim czasie spotykaliśmy się w ramach negocjacji z przedstawicielami trzech firm. Omawialiśmy zakres prac, przedstawialiśmy stanowiska. Ponieważ są to pieniądze publiczne, poprosiliśmy o złożenie ofert. Ma to być potwierdzenie na piśmie tego, o czym rozmawialiśmy – tłumaczy w rozmowie z LoveKraków.pl Michał Sobolewski, rzecznik prasowy ZIS.

Termin składania ofert mija 22 listopada o godzinie 9. Otwarcie nastąpi o 12. – Mamy nadzieję, że oferty zostaną złożone i będziemy mogli wybrać właściwą, a następnie podpisać umowę i zrealizować modernizację – dodaje Sobolewski.

Stadion Wisły ma być w przyszłym roku areną otwarcia i zamknięcia III Igrzysk Europejskich, które potrwają od 21 czerwca do 2 lipca. Przy Reymonta 20 w czasie imprezy odbędą się także spotkania rugby siedmioosobowego. Na przeprowadzenie prac nie ma więc wiele czasu, a pieniądze z dotacji ministerstwa sportu trzeba rozliczyć do maja. Modernizacja, jeżeli dojdzie do skutku, musi być tak prowadzona, by Wisła mogła tam rozgrywać wiosenne spotkania sezonu 2022/2023.

Czy Kraków skorzysta na organizacji III Igrzysk Europejskich?

  • 36,6% (167)
  • 62,1% (283)
  • 1,3% (6)

 

comments powered by Disqus