Nawet 10 lat więzienia za włamanie do mieszkania. Obcokrajowcy w areszcie

Dwóch obcokrajowców odpowie karnie za włamanie się do mieszkania i kradzież różnych przedmiotów o wartości 12 tys. złotych.

22 kwietnia do mieszkania na terenie Bronowic włamali się złodzieje. – Właściciele lokalu przekazali, że skradziono im m.in. konsole do gier, laptop, słuchawki bezprzewodowe, zegarek, telefon komórkowy oraz markową odzież. W sumie straty wycenione zostały na kwotę ponad 12 tysięcy złotych – informuje Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Policjanci już dwa dni później zatrzymali podejrzewanych o kradzież. Okazało się, że to dwaj mężczyźni w wieku 39 i 41 lat, którzy kilka dni wcześniej przyjechali do Polski z Gruzji. W ich mieszkaniu w hostelu na terenie Prokocimia znaleziono większość ze skradzionych przedmiotów, a do tego narzędzia służące do włamań.

Prokuratura postawiła im zarzuty kradzieży z włamaniem. –  Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia sprzeczne z dotychczas ustalonym stanem faktycznym – mówi Janusz Hnatko.

Na wniosek śledczych sąd rejonowy umieścił obcokrajowców w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice