Noc Tańca 2024. Ponad 50 zespołów porwie krakowian do zabawy pod gołym niebem

Zdjęcie ilustracyjne fot. Eryk Ruta/LoveKrakow.pl
Kilkadziesiąt wydarzeń tanecznych odbywających się na czterech scenach plenerowych – tak zapowiada się tegoroczna Noc Tańca. Zabawa rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 8 czerwca.

Krakowska Noc Tańca 2024 jest jednym z wydarzeń w ramach corocznego cyklu Krakowskich Nocy, które w tym roku potrwają do 13 października. Za nami już dwie noce – Kin Studyjnych i Muzeów.

Cztery sceny plenerowe

Organizatorzy Nocy Tańca zapraszają w tym roku na plac Szczepański, Rynek Podgórski, do Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz do Nowohuckiego Centrum Kultury. Podczas wydarzenia, które jest okazją do poznania bogactwa sztuki tanecznej w przeróżnych odsłonach, wystąpi blisko 50 zespołów.

− Dbając o rozwój i dostępność oferty kulturalnej Krakowa, staramy się pokazywać, jak wiele odmian ma krakowska kultura. Chcemy, by mieszkanki, mieszkańcy oraz goście odwiedzający miasto mogli doświadczać tej różnorodności. Przykładem takich działań jest cykl Krakowskie Noce, który pozwala na zaprezentowanie różnych dziedzin kultury i jest jednocześnie zaproszeniem do poznawania i korzystania z tej bogatej oferty. Taneczna oferta Krakowa, to nie tylko wydarzenie zaplanowane na 8 czerwca, ale także m.in. bogata oferta zajęć tanecznych dostępna w krakowskich centrach kultury oraz działalność zespołu Krakowiacy i Baletu Cracovia Danza − mających status miejskich instytucji kultury – podkreśla Jadwiga Gutowska-Żyra, p.o. dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

W planie Nocy Tańca są taneczne spektakle, pokazy baletowe, warsztaty, performance, plenerowe wprawki swingowe i hip-hopowe układów tanecznych do przebojowych utworów oraz specjalnych propozycji dla mam z dziećmi.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Na pokazy taneczne lub warsztaty odbywające się w przestrzeni zamkniętej obowiązują zapisy lub rezerwacje miejsc, które ruszają od 4 czerwca.

Szczegółowy program tegorocznej edycji Nocy Tańca dostępny TUTAJ.

Portal LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.