Noc Teatrów. Ponad 60 spektakli i plenerowych wydarzeń już w ten weekend

Spektakl fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spektakle, plenerowe przedstawienia i inne przedsięwzięcia w całym mieście. Noc Teatrów odbędzie się już w ten weekend.

Spektakle w ramach Nocy Teatrów (19/20 czerwca) będą się odbywały zarówno w teatrach, jak i w plenerze. Rynek Główny, strefa przy Tauron Arenie i Wesołej staną się plenerowymi scenami dla różnych teatralnych propozycji.

Trochę liczb

Łącznie, w programie znalazły się 63 spektakle i przedsięwzięcia, w tym 7 przedstawień plenerowych. Wszystkie przygotuje 12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 30 teatrów i grup nieinstytucjonalnych.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy znowu zapraszać mieszkańców i gości zarówno do krakowskich teatrów, jak też do uczestnictwa w inicjatywach plenerowych w ramach Nocy Teatrów. Wielu z nas przekonało się, że wzruszenia i energia, które możemy czerpać ze spektakli i widowisk, w których uczestniczymy bez bariery w postaci ekranu czy monitora, są jedyne w swoim rodzaju – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektor wydziału kultury urzędu miasta.

W ubiegłym roku ze względu na pandemię, wydarzenie nie mogło się odbyć w formule stacjonarnej. Jak informuje miasto, do tej pory w wydarzeniach co roku brało udział ponad 10 tys. osób.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny - na większość spektakli obowiązują nieodpłatne wejściówki. Można je już odbierać w siedzibach poszczególnych teatrów. Na część spektakli obowiązuje rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Co w programie?

Największa ze scen plenerowych stanie na Rynku Głównym. Wystąpią tu Teatr Nikoli z premierowym spektaklem „Biedni ludzie” oraz Teatr Jednej Miny i Teatr Ognia Mandragora, które zaprezentują publiczności przedstawienia ogniowe.

W tym roku spektakle będzie można oglądać w dwóch nowych przestrzeniach. W sobotnie popołudnie odbędą się trzy spektakle na terenie Areny Garden przy Tauron Arenie.

Natomiast w przestrzeni Wesołej odbędzie się spektakl „Nowe szaty cesarza” na podstawie baśni H. Ch. Andersena w reż. Karoliny Bondaronek i wykonaniu Grupy Zatrzymać Obrotówkę.

A teraz zajrzyjmy do samych teatrów. Teatr Ludowy zaprasza na dwa spektakle: „Iwona, księżniczka Burgunda” w reż. Cezarego Tomaszewskiego na dużej scenie i „Wujaszek Wania” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej na  Scenie Pod Ratuszem.

Teatr Łaźnia Nowa przygotował pokaz spektaklu „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” w reż. Anny Gryszkówny.

Na deskach Teatru Stu  zobaczymy spektakl „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni” w reż. Łukasza Fijała. Stary Teatr zaprasza na przedstawienie „Halka” w reż. Anny Smolar.

Teatr KTO zaprasza na spektakle „Atrament dla leworęcznych. Komedia Absurdalna” i „Stroiciel grzebieni”, które będą prezentowane przy ul. Kanoniczej 1.

Akademia Sztuk Teatralnych zaprosi widzów na przedstawienie „(Nie)Pokoje” w reż. Grzegorza Mielczarka (spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego).

comments powered by Disqus