Nowa organizacja ruchu na moście Grunwaldzkim. Ścieżka dla rowerzystów zamiast jednego pasa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd dróg zapowiedział, że jeszcze w czerwcu zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu na przeprawie łączącej Stare Miasto z Dębnikami. Od strony Wawelu, podobnie jak było już kilka lat temu, kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu.

Most Grunwaldzki docelowo ma zostać rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy. Obecna przeprawa może być bezpiecznie wykorzystywana maksymalnie do 2038 roku. By służyła jeszcze przez kilkanaście lat, potrzebny jest remont i wdrożenie nowe organizacji ruchu, która ją odciąży. 

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje, że jeszcze w tym miesięcu zacznie obowiązywać ograniczenie tonażu do 7,5 tony oraz wyłączenie z ruchu samochodowego skrajnego pasa jezdni, od strony Wawelu, i przeznaczenia go pod ścieżkę rowerową. Będzie więc taka sama, jak ta która funkcjonowała na moście kilka lat temu, i aktualnie obowiązująca w przeciwnym kierunku.

Remont mostu Grunwaldzkiego

Urzędnicy pod koniec maja wybrali firmę, która przygotuje projekt remontu i pozyska decyzje niezbędne go jego przeprowadzania. Ma na to czas do końca marca 2025. Potem, na przełomie drugiego i trzeciego kwartału, ZDMK ogłosi przetarg na wykonanie prac. W zakresie remontu na pewno znajdzie się remont nawierzchni jezdni i torowiska oraz naprawa płyty żelbetowej. Przy okazji przebudowany zostanie również ciepłociąg. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Dębniki