Za rok w wakacje może zacząć się remont mostu Grunwaldzkiego. Na razie wybrano projektanta

fot. Krzysztof Kalinowski
Zarząd Dróg Miasta Krakowa w końcu wybrał firmę, która wykona projekt remontu mostu Grunwaldzkiego. Inwestycja może się rozpocząć w przyszłoroczne wakacje.
Zarząd Dróg Miasta Krakowa miał niemały problem ze znalezieniem projektanta, który przygotuje całą dokumentację, potrzebną do wyremontowania mostu. Chodzi nie tylko o sam projekt, ale także wszystkie potrzebne uzgodnienia i pozwolenia. Więcej pisaliśmy o tym poniżej:Jak przekazali w piątek rano urzędnicy, ZDMK w końcu wybrał wykonawcę projektu. Za najkorzystniejszą ofertę uznano tę, którą złożyła Firma Usług Projektowych mgr inż. Roman Rogowski ze Skoczowa (województwo śląskie). – Projekt remontu będzie przygotowany do marca, co daje szansę na rozpoczęcie prac budowlanych w wakacje 2025 roku. Koszt projektu to ok. 400 tys. zł. Remont ma pozwolić użytkować most do czasu budowy nowego – przekazał ZDMK. 

Przetarg na remont mostu ma zostać ogłoszony w marcu 2025 roku. Docelowo przeprawa jest planowana do rozbiórki. Zdaniem ekspertów Politechniki Krakowskiej będzie można z niej bezpiecznie korzystać do 2038 roku. Planowany obecnie remont ma pozwolić na tych kilkanaście lat użytkowania i dać czas na przygotowanie się do inwestycji w większej skali.