Nowy abonament na parkingu w Podgórzu. Miesiąc za 100 złotych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka Miejska Infrastruktura chce zachęcić mieszkańców Podgórza do korzystania z parkingu „Stare Podgórze” na rogu ulic Warneńczyka i Zamoyskiego. Od 1 lipca do cennika dojdzie nowa pozycja: oprócz miesięcznego abonamentu za 250 złotych będzie można wykupić tańszy, obowiązujący od godzin popołudniowych do porannych.

Nie jest tajemnicą, że parking przy Koronie nie spotkał się z przychylnym przyjęciem wśród sąsiadów. O ile koszt pojedynczego parkowania jest tam nieco niższy niż na miejscach postojowych w strefie płatnego parkowania, o tyle w kwotach abonamentów jest już spora różnica. Mieszkaniec strefy może parkować na ulicy za 10 złotych miesięcznie, a w nowym obiekcie musiałby za to zapłacić już 250 zł. Stąd też podnoszone wielokrotnie oskarżenia wobec urzędników, że likwidując część miejsc postojowych w strefie chcieli tylko zwiększyć zainteresowanie parkingiem.

Od popołudnia do rana

Teraz Miejska Infrastruktura wychodzi z propozycją skierowaną bezpośrednio do mieszkańców okolicznych ulic, którzy codziennie wyjeżdżają do pracy w innych częściach miasta. Nowy abonament, nazwany „nocnym”, ma w praktyce obowiązywać przez większą część doby: od godziny 17 do 9 rano. W ramach niego będzie tam również można parkować przez cały weekend, a więc od godziny 17 w piątek do 9 w poniedziałek.

– Abonament ten będzie dostępny do końca roku w promocyjnej cenie 100 złotych miesięcznie – zapowiada Paweł Skrzypiec, prezes spółki Miejska Infrastruktura.

Koniec pustek na parkingu?

Spółka zastrzega jednak, że liczba tego rodzaju abonamentów jest ograniczona. – Jeśli okaże się, że zainteresowanie będzie bardzo duże, to może się okazać, że nie wszyscy będą mogli skorzystać. Musimy brać pod uwagę liczbę miejsc na parkingu i komfort użytkowania – tłumaczy Paweł Skrzypiec.

Po okresie promocyjnym, a więc od 1 stycznia, abonament „nocny” ma kosztować 150 złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus