Nowy mural pojawi się przy Galerii Bronowice

fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl
Z końcem kwietnia poznaliśmy zwycięzcę konkursu na zaprojektowanie i wykonanie muralu, który znajdować się będzie w pobliżu Galerii Bronowice. Autorem wyróżnionej przez jury pracy jest Olaf Cirut – malarz, twórca wielu murali i wystaw, a także absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Projekt artysty nawiązuje do przewodniego hasła centrum handlowego, czyli „Miejsce na Twój Czas”, a także całościowej wizji architektonicznej. Już niebawem pojawi się on na murze oporowym, okalającym Galerię Bronowice od strony zjazdu na podziemny parking.

Ponad 210 m kw. powierzchni muru oporowego, znajdującego się w pobliżu Galerii Bronowice, zyska nowe oblicze. Wszystko za sprawą zwycięskiego projektu, który został wybrany spośród 10 przesłanych zgłoszeń przez niezależne jury. Już niebawem ruszą prace nad realizacją projektu, a gotowy mural pojawi się jeszcze przed wakacjami. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzcy nagrodę pieniężną.

- Dziękujemy wszystkim autorom, którzy zgłosili swoje projekty do konkursu „Gra o Mural”. Poziom artystyczny był naprawdę bardzo wysoki, niemniej jednak musieliśmy podjąć decyzję i wyróżnić jedną pracę, co nie było łatwym zadaniem. Zwycięski projekt podziwiać można na naszej stronie internetowej, a już niebawem nabierze on realnych kształtów i zaprezentowany zostanie na murze w pobliżu naszego centrum handlowego. Nie możemy doczekać się efektu końcowego - mówi Aleksandra Mańka, dyrektor Galerii Bronowice.

- Mural będzie sporym wyzwaniem artystycznym ze względu na swoją skalę i złożony, wielowątkowy projekt. Forma graficzna, kolorystyka i kompozycja nawiązują do rytmu dnia, gestów i sposobów funkcjonowania współczesnych mieszkańców Krakowa, także w odniesieniu do czasu pandemii i obostrzeń, które nas wszystkich dotknęły. Ponieważ Galeria Bronowice zaprosiła do swoich przestrzeni artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych postanowiłem, że na obrazie pojawią się motywy sztuki współczesnej, malarstwa historycznego, typografii i wątki związane z popkulturą – komentuje Olaf Cirut, autor projektu.Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice