O godzinie 17:00 zawyją syreny alarmowe

1 sierpnia 2017 roku | Rynek Główny w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski

Dziś (1 sierpnia) o godzinie 17:00 odezwą się syreny alarmowe. Następnie abp Marek Jędraszewski odprawi mszę świętą w Bazylice Mariackiej. Po godz. 18:30 wydarzenia odbędą się na placu Matejki.

– W niedzielę, dokładnie o godzinie siedemnastej, bez względu na to, gdzie akurat będziemy – zatrzymajmy się. W naszej codzienności zróbmy chwilę przerwy, by myślami powrócić do wydarzeń z 1944 roku – mówił Łukasz Kmita, wojewoda małopolski. Sygnał emitowany będzie o godzinie 17:00 przez trzy minuty.

O godzinie 17:00 rozpoczną się krakowskie uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. O 17:00 zebrani na Rynku Głównym, przed Bazyliką Mariacką, uczczą pamięć poległych minutą ciszy.

Tuż po godzinie 17:00 w Bazylice Mariackiej, odbędzie się msza święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i żołnierzy poległych za wolność.

O 18:30 odbędzie się uroczystość z udziałem Wojska Polskiego przed grobem Nieznanego Żołnierza na placu Jana Matejki: odegranie hymnu państwowego, przemówienia, Apel Poległych, składanie kwiatów.

comments powered by Disqus