Od monodramu przez komedię po musical – Krakowskie Miniatury Teatralne powracają!

Już po raz jedenasty Krakowskie Forum Kultury organizuje Festiwal Krakowskie Miniatury Teatralne. Jego ideą jest prezentacja spektakli, które nigdy dotąd nie były wystawiane w Krakowie. – Cieszymy się, że znowu możemy zaprosić Widzów na wakacyjne spotkania z gwiazdami najlepszych teatrów w Polsce. Po długiej przerwie wracamy, żeby zapewnić krakowianom kontakt z teatrem na żywo, którego tak brakowało – mówią organizatorzy. Podczas Festiwalu obejrzymy monodram „Testament Szekspira”, komedię „Kobieta, która ugotowała męża” oraz musical „Once”.

Program

Festiwal zainauguruje spektakl Teatru Nowego w Łodzi „Testament Szekspira”, w którym Maria Gładkowska wcieli się w rolę mało znanej żony artysty – Anne Hathaway. Słodko-gorzki tekst kanadyjskiego pisarza Verna Thiessena odsłania kulisy związku dramatopisarza ze starszą o osiem lat kobietą. Bohaterka samodzielnie musi opiekować się dziećmi, opłakiwać odchodzących bliskich i codziennie mierzyć się z tęsknotą za mężem. Sztuka rozpoczyna się tuż po pogrzebie Szekspira. Anna dostaje testament męża i długo odwleka jego przeczytanie. Czy ostatnia wola Williama będzie w stanie wynagrodzić jej samotne i pełne poświęcenia życie? Tego dowiemy się 20 lipca na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.

21 lipca na scenie komediowej pojawi się spektakl Teatru Kamienica „Kobieta, która ugotowała męża”. To nowoczesna forma dramatu z elementami komedii. W spektaklu o miłosnym trójkącie i intrygującej sztuce kłamstwa lawiny śmiechu, a czasem łzy, występują naprzemiennie. Pełen zabawnych dialogów, przedstawia relacje na linii mąż – żona, żona – kochanka, kochanka – mąż. Wszystko to w smacznej oprawie z pobudzającą zmysły grą aktorską.

Na zakończenie Festiwalu, 23 lipca, Krakowskie Forum Kultury wybrało musical „Once” z Teatru Muzycznego ROMA, stworzony na podstawie filmu Johna Carneya pod tym samym tytułem. Główną osią fabularną spektaklu jest relacja, która rodzi się pomiędzy Dziewczyną (imigrantką z Europy Wschodniej) i Facetem (utalentowanym muzycznie Irlandczykiem). Siłą spektaklu jest niezwykle wciągająca, momentami wręcz hipnotyzująca muzyka i mądre teksty piosenek. Niezwykłego charakteru nadaje temu tytułowi fakt, że wszyscy występujący na scenie aktorzy spełniają jednocześnie funkcję orkiestry.

Bilety w cenach 70 zł, 90 zł, 100 zł dostępne są na stronie www.biletyna.pl oraz w Biurze Organizacji Widowni, telefon: 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl.

Organizatorem KMT jest Krakowskie Forum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Krakowa. Spektakle obejrzeć można 20, 21 i 23 lipca 2021 roku w Nowohuckim Centrum Kultury.

Partner: Nowohuckie Centrum Kultury

Patroni medialni: portal Magiczny Kraków www.krakow.pl, portal LoveKraków.pl

Szczegółowe informacje i program znajdują się na oficjalnej stronie Krakowskiego Forum Kultury: www.krakowskieforum.pl/miniatury-teatralne oraz na Facebooku:

www.facebook.com/KrakowskieMiniaturyTeatralne.

Podczas spektakli obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

 

comments powered by Disqus