Odlotowy pomysł na weekend. Kraków Airport zaprasza do CEL

Centrum Edukacji Lotniczej fot. Kraków Airport

W ten weekend Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport powraca do działalności stacjonarnej. Z tej planowany jest „Spacer po CEL”, czyli wycieczka po jedynym w Polsce ośrodku popularyzującym wiedzę z zakresu lotnictwa cywilnego.


Centrum Edukacji Lotniczej podzielone jest na autorskie przestrzenie poświęcone różnej tematyce: „Konwencja CITES”, „Spakuj bagaż”, „Kosmos”, „Pokład  samolotu”, „VR Marshaller Room” czy „Korytarz Leonarda da Vinci”. „Spacer po CEL” może być fascynującą przygodą zarówno dla pasjonatów lotnictwa, jak i rodzin z dziećmi.

– Podczas godzinnej wycieczki zwiedzający będą mieli do dyspozycji szkoleniowy terminal pasażerski z prawdziwą infrastrukturą, stanowiskami check-in i punktem kontroli bezpieczeństwa, a także wnętrze statku powietrznego, w którym będą mogli wygodnie rozsiąść się w prawdziwych fotelach lotniczych, poznać procedury związane z bezpieczeństwem i tajniki pracy personelu pokładowego – mówi Natalia Vince, rzecznik prasowy Kraków Airport.

Nowość: Enter room

Odwiedzając poszczególne sektory poznamy m.in. realia pracy tzw. „Marszałków” - koordynatorów ruchu lotniczego naziemnego czy odświeżymy wiedzę o zjawisku stref czasowych. Zobaczymy też nietypowe przedmioty zabronione, często przewożone przez pasażerów, których nie wolno przewozić. Spreparowana głowa aligatora  czy naszyjnik z zębów kotów afrykańskich to tylko fragmenty niedozwolonych kolekcji.  

Nowością w ofercie CEL jest także Enter room, czyli escape room w odwróconej formule. Zadaniem uczestników jest prawidłowe pokonanie ścieżki pasażera poprzez rozwiązanie wszystkich zagadek, łamigłówek i wykonanie zadań o tematyce lotniczej – wszystko po to, aby dostać się kokpitu pilota. Na dotarcie do celu uczestnicy mają 1,5 godziny.

„Spacer po CEL” kosztuje 15 zł. W związku  z aktualną sytuacja epidemiologiczną zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem w ograniczonych liczbowo grupach, możliwa jest wcześniejsza rezerwacja poprzez maila wycieczki@krakowairport.pl. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zakrywania nosa oraz ust i zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking dla zwiedzających. W najbliższy weekend spacer po CEL odbywa się 15 maja o godzinach 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 i 16:00 natomiast 16 maja o godzinach 10:00, 11:30, 13:00 i 14:30.