Ostatnia szansa, by zagłosować!

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już tylko do północy można wziąć udział w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Na głosy mieszkańców czeka 97 projektów ogólnomiejskich i 477 dzielnicowych.

Budżet obywatelski to najlepszy sposób na to, by realnie wpływać na swoją okolicę. W ten sposób w Krakowie zostało zrealizowanych już 486 projektów o większej lub mniejszej skali.

Do dziś do północy można wziąć udział w tegorocznej edycji. Co ważne, do oddania głosu nie jest wymagane zameldowanie w Krakowie, wystarczy deklaracja dotycząca zamieszkania w danej dzielnicy. Nie trzeba mieć też ukończonych 18 lat.

Każdy z głosujących wybiera po trzy projekty ogólnomiejskie i trzy projekty dzielnicowe, przypisując im kolejno trzy, dwa lub jeden punkt (instrukcję głosowania znajdziesz TUTAJ).

Pełna lista projektów jest dostępna pod adresem www.budzet.krakow.pl. Można tam znaleźć mapę, na której zaznaczone zostały lokalizacje projektów, co pozwoli łatwo odszukać pomysły dotyczące interesującej nas okolicy. Projekty oznaczone są kategoriami (np. infrastruktura, zieleń, kultura) i opatrzone opisami.

Nie zwlekaj, zagłosuj już teraz!

comments powered by Disqus