Oszustwa w klubach go-go. Kolejne zatrzymania CBŚP

fot. CBŚP
Policjanci krakowskiego zarządu CBŚP zatrzymali osiem osób podejrzanych o rozboje i dokonywanie oszustw na klientach klubów go-go. Podejrzani to kierownicy i pracownicy. Śledczy zabezpieczyli już w sprawie majątek o wartości prawie siedmiu mln zł.
Działania były przeprowadzone na terenie województw pomorskiego, małopolskiego i podlaskiego. W prokuraturze podejrzani usłyszeli między innymi zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboju i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Za te czyny może im łącznie grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia przychylił się do wniosku prokuratury  i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla trzech osób. Kolejne pięć osób objęte zostało policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. – Dotąd w sprawie na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek w postaci pieniędzy i nieruchomości na kwotę prawie siedmiu milionów złotych – informuje zespół prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Napoje z niebezpieczną wkładką

Pierwsze działania w tej sprawie przeprowadzone zostały pod koniec maja tego  w 22 klubach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Lublinie, Rzeszowie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy i Zakopanem, gdzie dochodziło do popełniania przestępstw na szkodę klientów. Śledczy ustalili, że najprawdopodobniej do napojów dodawano klientom niedozwolone substancje, które powodowały ograniczenie możliwości psychofizycznych tych osób. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano manipulacji na ich kontach bankowych, zwiększając limit dzienny transakcji, podwyższając progi operacji kartą kredytową, a nawet zaciągano pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, które to w ciągu kilku godzin wydawano w lokalu.

Wówczas zatrzymano 22 osoby podejrzane m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie dokonywali oszustw i rozbojów na klientach klubów go-go. Trzy osoby są podejrzane o kierowanie tym gangiem i pranie pieniędzy. W trakcie czynności zabezpieczono m.in. ogromną liczbę dokumentacji księgowej i bankowej, dokumenty tożsamości należące do klientów i dokumentację dotyczącą działalności klubów.