Park Jordana plenerową sceną dla koncertów i spektakli

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Koncerty, spektakle, warsztaty, Festiwal Muzyki Filmowej. To wszystko czeka na krakowian w każdy sierpniowy weekend w parku Jordana.

Lato w mieście? W każdy sierpniowy weekend park Jordana zamieni się w przestrzeń różnych plenerowych wydarzeń w ramach Kraków Culture Summer. Częścią programu będą również Pikniki Krakowskie.

Muzyczny kosmos

Wydarzenia zainaugurują koncerty Old Metropolitan Band i Hot Swing Band w ramach Summer Jazz Festival Kraków. W pierwszy weekend sierpnia w parku zostanie zaprezentowana operetka sanatoryjna Teatru Słowackiego „Turnus mija a ja niczyja” w reż. Cezarego Tomaszewskiego, odbędzie się również  audiowizualny koncert Voices of the Cosmos przygotowany przez Audio Art Festival.

To projekt muzyczno-astronomiczny, w którym wykorzystuje się oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej, m.in. sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna) czy nagrania archiwalne z misji kosmicznych.

Wianki na bis

Kolejny sierpniowy weekend (13-15.08) upłynie pod znakiem pasma Wianki: Debiuty i festiwalu Unsound. 13 sierpnia w parku Jordana wystąpią grupa Atlantyda La5er i Zuza Baum, zespół Rycerzyki i The Afronauts. Podczas Unsound Silent Disco zagrają Semprey, Daniel Drumz, Charlie i Olivia.

14 sierpnia, w samo południe, Teatr Groteska wystąpi z programem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych. Po południu publiczność będzie miała okazję zobaczyć występ baletu Cracovia Danza oraz aktorów Teatru Ludowego, Piwnicy pod Baranami i Teatru Bagatela. Drugi weekend sierpnia w parku Jordana zakończą: koncert Letnie piosenki Sinfonietki i występ zespołu Recycling Band, przedstawiciela projektu Orfeo & Majnun.

W rytmie etno

Kolejny kulturalny weekend w plenerze (20 – 22 sierpnia) zainauguruje koncert, w trakcie którego zabrzmią najciekawsze fragmenty opery Orfeo&Majnun. Oprócz tego na żywo będzie można posłuchać Asi Nawojskiej, Tęgich Chłopów oraz grupy Chłopcy kontra Basia.

Wieczorem Patchlab Festival przygotował pokaz animacji nagrodzonych na festiwalu Ars Electronica i międzynarodowych konkursach animacji cyfrowej.

Podczas Krakow Culture Summer nie zabraknie propozycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje dla najmłodszych mieszkańców. 21 sierpnia będą to warsztaty tańców Mazowsza z Akademią Tańca Tradycyjnego, Bogusławą i Piotrem Zgorzelskimi, muzykami grupy Zawierucha (Grand Prix „Nowa Tradycja” 2021) i warsztaty krakowiaków, które poprowadzi Katarzyna Chodoń.

22 sierpnia zaplanowano interaktywny koncert dla dzieci i dorosłych Ani Brody „Melo liryka zakwita muzyka”, warsztaty Kasi Dudziak i koncert „Śląskie powstaje” utytułowanej grupy Krzikopa.

Wielki finał: FMF, Beata i Bajm

Finałowy weekend Kraków Culture Summer (27-29.08) to koncerty w ramach Wianków i Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Na Wiankach zaprezentują się m.in. Izzy and the Black Trees, elektroniczna BOKKA i Beata z zespołem Bajm.

W ramach festiwalu Muzyki Filmowej odbędzie się Gala FMF, podczas której zabrzmią utwory ze znanych seriali, występ FMF Youth Orchestra i Agi Bagi – koncert z muzyką i piosenkami z bajki.

Koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej odbędą się w reżimie sanitarnym. Bilety w cenach od 15 do 60 zł będą dostępne w sprzedaży od 14.07.2021 od godziny 12.00 na platformie kbfbilety.krakow.pl, w punktach InfoKraków oraz na platformie eventim.pl.

Na wszystkie pozostałe wydarzenia w ramach Kraków Culture Summer obowiązywać będą bezpłatne wejściówki – ich pobranie możliwe będzie początkiem sierpnia 2021 na platformie kbfbilety.krakow.pl.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus