Patryk Jaki startuje z kampanią

Patryk Jaki i Zbigniew Ziobro fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Patryk Jaki zorganizował w Krakowie swoją pierwszą przedwyborczą konferencję. Wspierał go minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jaki startuje do europarlamentu z 3. miejsca w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie. Po wczorajszej konferencji zorganizowanej wspólnie z innymi kandydatami dziś zorganizował własne spotkanie z dziennikarzami.

Zapowiedział walkę o wartości chrześcijańskie, przekonując, że „w tej chwili cywilizacja chrześcijańska w Europie jest w odwrocie”. – Jest w odwrocie dlatego, że instytucje europejskie inwestują bardzo duże środki w ideologię, w biurokrację. W związku z tym Europa przestała być konkurencyjna gospodarczo względem innych kontynentów – mówił.

Drugim z głównych tematów ma być też wymiar sprawiedliwości: – Nie ma silnej Polski bez suwerennego wymiaru sprawiedliwości i nie ma bezpieczeństwa obywateli, jeżeli nie będziemy traktowani na równi z innymi państwami Unii Europejskiej. Polska nie może być traktowana jako podpaństwo, mamy takie same prawa i takie same obowiązki jak inne państwa Unii Europejskiej.

Ziobro chwali

Na kwestie związane z sądownictwem zwracał też uwagę Zbigniew Ziobro, który przyjechał do Krakowa, by wesprzeć swojego zastępcę w wyborczym wyścigu. Mówił, że „Bruksela jest dziś frontem bitwy o wymiar sprawiedliwości” i o to, czy Polska ma prawo reformować sądownictwo „tak, by Polacy mieli przekonanie, że sądy służą ludziom, a nie tylko o interesom nadzwyczajnej kasty”.

– To są niezwykle ważne sprawy i kto jak nie minister Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, który w tym boju od początku uczestniczy, będzie mógł tam stawać i w sposób kompetentny, odważny, profesjonalny przedstawiać racje Polski – pytał.
comments powered by Disqus