Perfumy oryginalne czy podróbki – jak je odróżnić?

Zapach to Twoja druga skóra. Stanowi on uzupełnienie stylizacji oraz podkreśla osobowość. Kochamy nieszablonowe, zmysłowe i intrygujące aromaty, które czasami mówią o nas znacznie więcej, niż sobie wyobrażamy. Niestety, markowe pachnidła nie należą do najtańszych. Nic dziwnego, że na rynku pojawiło się sporo kompozycji, które jedynie udają te prawdziwe – niektóre naprawdę skutecznie! Dowiedz się, jak odróżnić oryginał od podróbki i uniknąć niemiłej niespodzianki.

Perfumy to produkt, który służy przede wszystkim przyjemności. Jest symbolem luksusu, elegancji oraz wysmakowanego gustu. Szczególnie ten sygnowany logiem znanej, światowej marki stanowi obiekt naszych pragnień. Wiedzą o tym doskonale producenci zapachów imitujących prawdziwe pachnidła. Część osób świadomie decyduje się na zakup takiego produktu, większość jednak chce, aby flakonik, który postawią na swojej toaletce, skrywał w sobie oryginalną woń.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy szybko zweryfikować prawdziwość perfum. Pierwszym z wyznaczników jest cena. Nie ma się co oszukiwać, koszt markowych kompozycji może przyprawić o zawrót głowy! Nieznacznie różni się on w zależności od drogerii, czasami w promocji uda się kupić kosmetyk w sporej przecenie, jednakże regularna kwota zawsze mieści się w pewnym określonym przedziale. Jeżeli flakonik, który oglądasz (i który nie jest uszkodzony czy wybrakowany), kosztuje ułamek sumy proponowanej przez producenta, z dużym prawdopodobieństwem możesz przypuszczać, że jest on podróbką.

Wysoka cena produktu wiąże się nie tylko z renomowaną marką, lecz także składnikami najwyższej jakości, z których on powstaje. To właśnie dzięki nim aromat zawarty w buteleczce wyróżnia się głęboką, mozaikową kompozycją. Fałszywki często są płytkie i nietrwałe, czasami również drażniące. Ich producenci omijają prawo, podając jedynie najważniejsze nuty zapachowe, dlatego całość jest jedynie wariacją na temat oryginalnego zapachu. Falsyfikat poznasz również po opakowaniu: flakoniku, korku, wytłoczeniu loga – bywa, że oryginał od podróbki różnią bardzo małe detale, które zauważysz dopiero przy dłuższych oględzinach.

Ważnym elementem produktu jest numer seryjny. Zazwyczaj znajduje się on na spodzie buteleczki. W sieci online istnieją strony, które po wpisaniu liczby identyfikują dany produkt. Nie zawsze jednak sposób ten jest niezawodny – na przykład wtedy, gdy perfumy pochodzą z edycji limitowanej albo numer został zmieniony umyślnie przez markę, prawdopodobnie nie uda się go odnaleźć w rejestrze.

Aukcje internetowe to miejsca, w których najłatwiej jest zakupić podróbkę. O wiele lepszym rozwiązaniem jest nabycie perfum w legalnej drogerii, która przywiązuje wagę do tego, aby sprzedawane przez nią produkty pochodziły od sprawdzonych dystrybutorów. Zależy Ci na oryginalnym flakoniku? Kliknij w link: https://makeup.pl/categorys/3/ i upoluj zapach, który Cię zachwyci!

comments powered by Disqus