Philharmonic Music Summer, czyli koncert w niezwykłych okolicznościach przyrody [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Od kilku lat Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprasza melomanów na koncerty letnie z serii Philharmonic Music Summer. Od 16 lipca, w każdą sobotę, muzyka wybrzmiewa w palmiarni Ogrodu Botanicznego UJ.
Każdy ze specjalnie przygotowanych i wybranych w konkursie repertuarowym koncertowych lipca i sierpnia wypełniają prawdziwe perły światowej kameralistyki.

"Usłyszymy utwory reprezentujące wiele muzycznych epok, będziemy mieli szansę podziwiać kompozycje Bacha, Mozarta, Griega, Mendelssohna, ale też kompozytorów XX i XXI wieku. Nie zabraknie również piosenek dwudziestolecia międzywojennego czy arcypopularnego "Kabaretu Starszych Panów", niezwykłego duetu twórczego Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Wszystko zaś przedstawią znakomite składy kameralne, które są obietnicą nie tylko wirtuozerii wykonań, ale i niespodzianek brzmieniowych" – informuje Filharmonia Krakowska.

W palmiarni jest ciepło (średnio 24-26 stopni Celsjusza) i wilgotno (50 procent), dlatego organizatorzy proszą o zabranie ze sobą butelki z wodą. Bilet na koncert uprawnia do zwiedzania Ogrodu Botanicznego tego samego dnia.