Pobazgrane wały i śmietniki. Narkotyków nie zabrakło

fot. straż miejska

Grupa osób nielegalnie spożywała alkohol na bulwarach wiślanych – pobazgrali zabytkowe przeciwpowodziowe wały, a także znaleziono przy nich różne rodzaje narkotyków – poinformowała straż miejska.

Zgłoszenie związane z nielegalnym piciem alkoholu przez grupę osób przesiadującą przy stolikach szachowych na bulwarach wiślanych wpłynęło do strażników miejskich z monitoringu.

– Biorąc pod uwagę fakt, że sytuacja nie wymagała pośpiechu (wszyscy stabilnie trzymali się na nogach), a operator monitoringu miał ich na oku, przyjęliśmy taktykę, że najpierw dokończymy trwającą właśnie interwencję i dopiero wtedy ruszymy w stronę Wisły. W międzyczasie dostaliśmy aktualizację, że ta sama grupa teraz taguje białymi korektorami wały przeciwpowodziowe, które wpisane są do rejestru zabytków – poinformowała Edyta Ćwiklik, rzeczniczka straży miejskiej.

Strażnicy ujęli 3 osoby. – Na chwilę obecną nie wiemy, jakie konsekwencje poniosą sprawcy. Dodamy tylko, że wyrzucony w trawę woreczek z LSD, grzybkami halucynogennymi, suszem oraz białym proszkiem na pewno nie będzie stanowić okoliczności łagodzącej w ich sprawie – wyjaśnia Edyta Ćwiklik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto