Pod wiaduktem na Grzegórzkach wrócił ruch

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod wiaduktem kolejowym na ul. Grzegórzeckiej w Krakowie przywrócony został ruch drogowy. – Wykonano część prac przy kolejnym obiekcie, aby budowa dodatkowych torów ułatwiła podróże dalekobieżne i aglomeracyjne w mieście, regionie i na liniach dalekobieżnych – mówi Piotr Hamarnik z PKP PLK.

Przedstawiciel Polskich Linii Kolejowych informuje, że wykonawca zakończył najtrudniejszy etap prac przy wiadukcie kolejowym i udostępnił jego północną część.

– Wiadukt łączący nowoczesną technologię z elementami historycznymi będzie odtworzony z wykorzystaniem oryginalnych materiałów. Wykonawca zabezpieczył elementy uzyskane podczas rozbiórki konstrukcji. Pod nadzorem służb konserwatorskich przygotowane będą kamienie i cegły do odtworzenia elewacji wiaduktu – stwierdza Hamarnik.

Rozpoczęła się już budowa fundamentów pod nowe tory, następnie będą prowadzone prace związane z budową elementów wiaduktu po południowej stronie.

–  W połowie roku front robót przejdzie na drugą stronę ulicy. Kolejny etap prac będzie się wiązał ze zmianą organizacji ruchu pod wiaduktem. Zmiany są ustalane i koordynowane z miastem. Uwzględniane jest jak najdłuższe utrzymanie kursów komunikacji zbiorowej. Wykonawcy szacują, że przebudowa obiektu zakończy się na początku 2023 roku – informuje przedstawiciel PKP PLK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki