Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. Można m.in. zwiedzić stopień wodny czy zajrzeć do dawnego fortu

Od 23 do 25 września odbędą się XXI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem przewodnimi „Połączeni dziedzictwem”. – W programie znalazło się blisko 50 wydarzeń, odwiedzimy miejsca znane i lubiane od lat, jak pracownia pozłotnicza Ossolin Art, ale też takie, które znalazły się w naszym programie po raz pierwszy, jak Lokal Targowa 2, gdzie przypomnimy postać Feliksa Dziuby. Jak zwykle bogaty jest zestaw niedzielnych spacerów, które zaprowadzą uczestników w najciekawsze zakątki prawobrzeżnego Krakowa. Po raz pierwszy zaprosimy też na spacer po Podgórzu w języku ukraińskim – zachęca Paweł Kubisztal ze Stowarzyszenia Podgórze.pl.

W ciągu dotychczasowych 20 edycji w programie PDOD znalazło się blisko 200 obiektów i setki autorskich spacerów. – Niezmiernie cieszą nas zachwyty uczestników nad odkrytymi miejscami, nowe znajomości i nowe historie, które dzięki nim zostaną napisane, bo odkrycia czekają za rogiem, za każdymi otwartymi drzwiami – dodaje.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na kilka z nich są potrzebne wejściówki, które podobnie jak program w wersji drukowanej, będą dostępne od 17 września w Muzeum Podgórza, oddziale Muzeum Krakowa (ul. Limanowskiego 51). Po wejściówki zapraszamy w dniach: 17-18.09 i 21.09 – 23.09 w godz. 10.00-16.30. Wcześniej nie można ich zarezerwować.

PROGRAM WYDARZENIA [pdf]

comments powered by Disqus