Podhale. Akcja szczepień w parafiach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

„Niedziela szczepień na Podhalu” – to kolejna akcja szczepień przeciwko COVID-19. Tym razem punkty szczepień będą zlokalizowane w 6 parafiach w powiatach nowotarskim i tatrzańskim.

Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki, to na Podhalu są miejsca, które obecnie najsłabiej wypadają na mapie szczepień. Cztery gminy z tego regionu mają poziom wyszczepialności niższy niż 15%, podczas gdy są w Małopolsce gminy, gdzie w pełni zaszczepiła się jest połowa mieszkańców.

Gdzie będzie można się zaszczpić?

Punkty szczepień tym razem zostaną przygotowane na terenie sześciu parafii. Rozpoczną swoją pracę wraz z pierwszymi mszami świętymi w sześciu kościołach na Podhalu. Punkty będą otwarte od 7.30 do 15.30.

– Nasze punkty szczepień docierają do każdego powiatu i każdej miejscowości w Małopolsce. Naszym celem jest edukacja społeczeństwa. Chcemy, aby jak najwięcej osób zaszczepiło się przeciwko Covid-19. To jedyny sposób na to, abyśmy pokonali tę pandemię i wrócili do pełni życia w normalności – powiedział w czwartek wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Każdy z sześciu punktów będzie zaopatrzony w 300 szczepionek jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson. Takie tymczasowe punkty szczepień będą otwarte w:

- parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej 583,

- parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu – Rynek 34,

- parafii św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach – ul. Kościelna 1,

- parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu – ul Jana Pawła II 202,

- parafii św. Anny w Zębie (gmina Poronin) – ul. św. Anny 1/3,

- parafii Najświętszego Serca Pan Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej – ul. Kościuszki 11.

Szczepienia w tych punktach będą prowadzić dwa szpitale: Szpital Powiatowy im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.

Do tej pory w Polsce wykonano prawie 32 mln szczepień. Osób w pełni zaszczepionych jest ponad 14 mln. W Małopolsce wykonano prawie 2,7 mln szczepień, a osób w pełni zaszczepionych jest blisko 1,2 mln (dane z 14 lipca).

comments powered by Disqus