Podłęże, Waksmund, Zator. Wrzesień pod znakiem nowych obwodnic

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ostatnie dni przynoszą sporo informacji dotyczących nowych obwodnic małopolskich miejscowości. Dla kierowców oznaczać one będą usprawnienie przejazdu, a dla mieszkańców – odpoczynek od hałasu i zwiększenie bezpieczeństwa.

11 września wydana została decyzja ZRID dla obwodnicy Podłęża. To bardzo ważna wiadomość, ponieważ od czasu uruchomienia nowego węzła na autostradzie A4 ruch na drodze przebiegającej przez tę miejscowość jest o wiele większy.

W ramach zadania powstanie 2,2 km drogi łączącej wschodnie rondo przy zjeździe z autostrady z ulicą Kwiatkowskiego w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej. Na duży koszt inwestycji będą mieć obiekty inżynieryjne, ponieważ trzeba wybudować 150-metrowy wiadukt nad torami kolejowymi oraz przepusty nad dwiema rzekami. Jak czytamy na stronie gminy Niepołomice, nowa droga powinna być gotowa do końca 2021 roku.

Waksmund, Ostrowsko, Łopuszna

Tydzień później urząd wojewódzki poinformował o wydaniu zezwolenia na budowę drugiego etapu obwodnicy miejscowości Waksmund, Ostrowsko i Łopuszna w gminie Nowy Targ. Tutaj również będzie można od razu przystąpić do prac budowlanych.

Długość projektowanej trasy w drugim etapie wynosi ponad 4 km. Obwodnica połączy drogę krajową nr 49 w rejonie obwodnicy Nowego Targu z drogą wojewódzką 969 w miejscowości Harklowa.

Zator

W poniedziałek natomiast w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisano umowę na budowę obwodnicy Zatora w ciągu drogi wojewódzkiej 781. Nowym wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano w październiku 2021 roku, a wartość umowy wynosi prawie 23 mln zł.

Postanie trzykilometrowa droga wojewódzka, wiadukt kolejowy o długości 30 metrów, a także trzy obiekty mostowe nad potokiem Rudzianka.

comments powered by Disqus