Podtopione budynki, zalane posesje. Trudna sytuacja pod Krakowem [AKTUALIZACJA]

fot. Jakub Kulczycki

Po intensywnych opadach deszczu rzeki w okolicach Krakowa wystąpiły z brzegów. Woda zalała zakopiankę w Głogoczowie, droga jest zablokowana w obydwu kierunkach.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w Głogoczowie trwa zabezpieczanie zalanego odcinka zakopianki. Droga jest zablokowana w obydwu kierunkach, samochody są kierowane na objazdy. Utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin.

Po silnych opadach rzeka wylała na jezdnię również w niedalekiej Krzywaczce, na trasie między Krakowem a Wadowicami. Tu również trzeba było całkowicie zamknąć przejazd.

Na zdjęciach powyżej sytuacja z okolic wjazdu z drogi S52 na zakopiankę (fot. Jakub Kulczycki).

AKTUALIZACJA: Jak podaje Platforma Komunikacyjna Krakowa, z powodu zalanej drogi występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji w Radziszowie. Autobusy linii 253 kursują po objazdowej trasie, analogicznie jak linia 263 – pomijając przystanki pomiędzy „Radziszów Zadworze” a „Radziszów Szpital”.

Zalane zostały budynki m.in. w miejscowości Głogoczów i Krzywaczka. W działaniach biorą udział liczne siły i środki straży pożarnej.

AKTUALIZACJA: Ruch na drodze nr 52 w Krzywaczce został przywrócony. Na zakopiance zablokowane są prawe pasy obydwu jezdni, ale ruch odbywa się lewymi pasami. Trwa zabezpieczanie zalanego odcinka drogi.

AKTUALIZACJA: Ruch został przywrócony na całej szerokości jezdni.

AKTUALIZACJA: Trwa posiedzenie sztabu kryzysowego w Komendzie Powiatowej PSP w Myślenicach związanego z aktualną sytuacją na terenie gminy Myślenice.